Zdravé vlasy

Trichologie

Trápí Vás padání vlasů, lupy, maštění vlasů, máte vlasy slabé, jemné, roztřepené nebo jinak poškozené? V době, kdy se stále více snažíme pečovat o svůj zevnějšek, jsou tyto problémy jistě velice nepříjemné. Díky trichologickému vyšetření a následné léčbě a péči se mohou stát minulostí.

Co je to trichologie?

Je to speciální vědní obor, který se zabývá problémy vlasové pokožky a vlasů. Tento vědní obor by měl klientovi poskytnout odpovědi na jeho otázky, jak správně udržovat a podle možnosti zlepšovat kvalitu vlasů a vlasové pokožky.

Jaké přípravky vám mohu nabídnout?

Jak probíhá trichologické vyšetření?

Základem vyšetření je konzultace o problému který Vás trápí. Poté probíhá vlastní, cca 10 minutové vyšetření, ve kterém je na vlasovou pokožku přikládaná trichokamera. Kamera funguje podobně jako mikroskop, pořizuje snímky, které jsou odesílány do počítače, kde je můžete sami sledovat. Díky zvětšení je možné identifikovat problémy vlasů a vlasové pokožky.

Po identifikaci problému Vám mohu nabídnout vhodnou léčbu, je jen na Vaše, rozhodnutí zda ji podstoupíte. Pokud ano, je vhodné po 6 týdnech vyšetření opakovat a zjistit jak dalece je léčba úspěšná a doporučit další postup.

Je nutná nějaká příprava?

Vyšetření samo není nijak nepříjemné a nevyžaduje zvláštní přípravu. Nejlepší je vlasovou pokožku a vlas vyšetřit ten den, ve kterém si chcete mýt vlasy.